Internet sayfası tıklama haritaları, web siteniz ve ziyaret eden kişiler hakkında her türlü kıymetli bilgiyi sunabilir. Mobil chat öteki şeylerin yanı sıra, bir tıklama haritası size şunları söyleyebilir: 

  • Bireysel kullananların bir sayfayı tıkladığı yer
  • Sayfada kullanıcılar en oldukca (ve minimum) sık sık tıkladıkları yer
  • Web sayfasının kopyalanması, tasarımı ve daha fazlasındaki değişikliklerin kullananların nerede ve ne sıklıkta tıkladığını nasıl etkileyebileceği

bu detayları web sitenizin deneyimini ve etkinliğini çoğaltmak için kullanmak için, bir tıklama haritasında gördüklerinizi nasıl okuyacağınızı ve yorumlayacağınızı bilmeniz gerekir.

Bir saniye geriye dönelim Ne: olan bir mobil sohbet, hakkaten mi? Özetle, bir tıklama haritası, internet sayfası ziyaretçilerinin web sitenizin belirli bir sayfasını tıkladığı yerlerin görsel bir temsilidir ve çoğu zaman bir süre süresince tıklama davranışını yakalar. Bu tür internet sayfası kullanıcı deneyimi raporu bununla birlikte bir ısı haritası olarak da bilinir. 

Bu makalede, bir tıklama haritasından neler öğrenebileceğiniz ve bu tarz şeyleri nasıl okuyacağınız ve anlayacağınız hakkında daha çok informasyon veriyoruz, Tıklama haritalarınızı görmeye ve ziyaretçilerinizin tıklama davranışını öğrenmeye hazır, ek olarak web sitenizi daha çok dönüşüm için nasıl optimize edebilirsiniz?

Sohbet siteleri onların tıklama davranışı dayalı bireysel ziyaretçiler hakkında daha detaylı informasyon gösterir. Web sayfasında gösterilen her bir tıklamayı görebilirsiniz (yalnızca tıklamaların miktarını belirtmek yerine). Buradaki mühim farklılıklardan biri, tıklama raporunun, tüm bu tıklamayı kimin yaptığını daha derinlemesine incelemek için 22 değişik segmenti ve profili ayırmanıza izin vermesidir.

Bu istatistik anlık görüntülerini ülkelere nazaran filtreleyen ve hedefleyebilecekleri yeni pazarları tanımlamalarına destek olan birkaç müşteriden haber aldık. Bir yıl sonrasında, bu yeni pazarlar% 15-16 gelir artışı sağlamış oldu.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir