Ofisteki moral tüm zamanların en düşük seviyesindedir. Ağustos ayının sonuna kadar işten çıkartılacağız. Bu, finansta 20 senelik bir kariyerimde üçüncü işten çıkarmam olacak.

Şimdi ne var? Kırk yaşlarımın mobil sohbet başlarındayım ve kanserden remisyondayım. Ben bir tek yatırım dünyasını tanıyorum. Bu mutlak kaos döneminde beni kim kiralayacak?

Daha da önemlisi, finansal dünyada kalmak ister miyim? Yanıt büyük bir yağ NO. Yeterince sahibim. O dünyadan bıktım.

Fakat başka ne yapabilirim? Başka ne için iyiyim? Lüzumlu yaşama ve tecrübeye haiz olmadan beni değişik bir endüstride yaşımda kim istihdam edecek? Yalnız iki yıl içinde, hayatımı değiştiren iki tecrübe yaşadım – meme kanseri ve finansal kariyerimin sonu.


Hayatımı, değerlerimi, önceliklerimi ve korkularımla yüzleşmemi elde eden iki tecrübe. Bunu istemediğim iki tecrübe tüm direnişime karşın harekete geçmemi sağlamış oldu . Sonsuza dek minnettar olduğum iki tecrübe.

Şundan dolayı onlarsız, bugün olduğum yerde olmazdım – sevdiğim şeyi yapmak ve anlamlı bir yaşam yaşamak.

Değişim , beraber çalıştığım her müşteriyi etkiledi.

Bir firmanın devralması; şirket birleşmesi; bir promosyon; fazlalık; yeni bir kariyer fırsatı; bir firmanın genişlemesi.

Bu durumların her biri için ortak paydalar? Küreselleşme ve İngiliz Dili.

Company’s Firmanın internasyonal bir şirket tarafınca mobil chat devralınması yada bir şirket ile birleştirilmesi ve bundan sonrasında ortak iş dili İngilizcedir. ➣ Şirketiniz Asya pazarlarına açıldı ve İngilizce tercih edilen tecim dilidir.


Senior Üst yönetime terfi ettiniz ve rolünüzün bir kısmı internasyonal ziyaretçileri ofislerinize çağrı ediyor ve tahmin edin ne oldu? İngilizce olmalı.

Red Gereksiz hale getirildiniz ve başvurduğunuz bir sonraki işin, şimdiye kadar tertipli olarak kullanmanız gerekmeyen bir dil olan İngilizce gerektirdiğini biliyorsunuz ki.

Ansızın şimdiye kadar bildiğiniz her şey değişti ve kariyerinizin ustalaşmış uzmanlığınıza ve deneyiminize değil , İngilizceyi anlamanıza bağlı bulunduğunu hissediyorsunuz .

Kulağa tanıdık geliyor mu?

Müvekkillerim şeklinde hissediyorsanız tahmin edeyim.

Dehşete tutulmuş, endişeli, savunmasız mı? İngilizce öğrenmek için niçin daha çok süre harcamadığınızı mı merak ediyorsunuz? İngilizcenizin sohbet odaları üst düzey pozisyonunuzu yansıtmadığından utanıyor musunuz? Şimdi ne işe yaradığını merak ediyor musunuz?

 

‘Fena’ İngilizcenizin ve sonucunun sorununu çözmek için yapmanız gerekenler.

➣ Firmanın kurum içi derslerine katılıyorsunuz, sadece kısa süre içinde okuldan ayrılacaksınız – tatiliniz hakkında konuşmanın bir sonraki iş üretim çağrınızda size iyi mi destek olacağını göremezsiniz.

➣ Ana dili İngilizce olan biri şeklinde konuşmayı öğrenmek için çevrimiçi bir kurs satın alırsınız sadece asla tamamlamıyorsunuz.

➣ Bir gramer kitabı alıp bu alıştırma sayfalarında çalışıyorsunuz, sadece bu kurallara uyulmuyor.

2 2 haftalık yoğun bir kurs için rezervasyon yaparsınız, sadece aylar sonrasında öğrendiğiniz her şeyi unutmuşsunuzdur.

 

Tüm bu tarz şeyleri yapıyorsunuz şundan dolayı “gramer bakımından kusursuz olmanız, geniş bir kelime dağarcığınız olması, yansız bir aksan kazanmanız ve her şeyden ilkin anadili İngilizce şeklinde konuşmaya çalışmanız gerekiyor ”.

Niçin? Şundan dolayı devamlı size söylenen şey, haiz olduğunuz her bir öğretmenin hedeflediği ideal seviyedir Sizin (ve diğerlerinin) size ustalaşmış saygı ve tanınma getireceğine inandığınız düzeydir.

Durun ve işinizin gerçekliğini düşünelim.

Eğer müşterilerim gibiyseniz, realiteniz buna benziyor.

Gerçeklik # 1: İş arkadaşlarınız, müşterileriniz, tedarikçileriniz ağırlıklı olarak internasyonal konuşmacılardır.

Yeni küreselleşmiş dünyanızda, kendinizi fazlaca çeşitli internasyonal İngilizce konuşanlar ile karıştırıyorsunuz.

Hepsi ‘kendi’ İngilizce – karma gramer, kelime haznesi, kolay cümle yapıları, değişken akıcılık seviyeleri, varlıklı vurgular (bazıları ötekilerden daha kolay).

Birbirlerinin gramer hatalarını affeden, aksanlarını ayarlayan, kafa karıştırıcı kelime dağarcığını karıştıran ve birbirlerinin aksanlarına uyum elde eden internasyonal konuşmacılar.

Onlarla iş yapmak için olanaksız bir İngilizce standardına ulaşmanız gerekmeyen internasyonal konuşmacılar .

Peki, niçin yapasın ki?

Kimi zaman , tek dilli İngilizce konuşmacı (anadili konuşmacı) ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz ve onlar da kendi ‘İngilizcesi’ olan İrlandalı, İskoç, Cenup Afrikalı, Avustralya vb.

Gerçeklik # 2: Belirli bir iş sonucu elde etmek için İngilizce’ye ihtiyacınız var

Hobileriniz, bir sonraki tatiliniz yada hafta sonu ne yaptığınız hakkında İngilizce konuşmanıza gerek yok.

Konuşmak için para almıyorsun. İşini yapman için sana para ödeniyor. Bir iş sonucu elde etmek için para ödüyorsunuz – bu anlaşmayı mobil güvence altına almak, bu alan kişi siparişini almak, teklifinizi yönetim kuruluna sunmak, internasyonal ekibinizi hedeflerine ulaşmaya motive etmek… (boşlukları doldurun).

İhtiyacınız özeldir ve odaklanma ve hazırlık gerektirir . Daha iyi gramer, daha karmaşık kelimeler, İngilizce yansız bir aksan gerektirmez.

Daha fazla konuşmamak için yazışma oluşturmayı öğrenmenizi gerektirir .

Daha çok İngilizce gramer ve kelime bilgisine başvurmadan işinizin sonucuna ulaşmak için iyi mi yazışma kurduğunuzu buradan öğrenebilirsiniz.

İster bir toplantı, bir konuşma görüşmesi, bir sunum, bir telefon görüşmesi olsun, bunu yapın.

➣ Bulunduğunuz yerden başlayın >> aslına bakarsan haiz olduğunuz dili kullanın >> aslına bakarsan ne kadar İngilizce bildiğinize hayret edeceksiniz.

Audience Kitlenizi düşünün >> Kim bunlar? >> Internasyonal konuşmacılar mı? >> İngilizce seviyeleri nedir? >> Sonuçlarınıza ulaşmak için sizden hangi bilgilere gereksinimleri var?

Audience Hedef kitlenizin dilini konuşun >> dilinizi kendi dilinize uyarlayın >> ortak kelimeler kullanın >> hedef kitleniz için bir anlam ifade eden kelimeler kullanın.

First Anlamlı bir ilişki oluşturmak için ilkin >> anlamaya >> empati kurmaya >> hazır olun.

Questions Sorular problem, arkanıza yaslanın ve kulak verin >> kitlenizin merkezini sahneye koyun ve onlardan öğrenmeye hazır olun.

Yourself Daha çok dinleyerek ve duraklamalara izin vererek kendinize nefes alan verin >> düşünmeniz için kendinize fazlaca gereksinim duyduğunuz ‘beyaz boşluk’ verin >> bu netlik ve yön getirir >> Ek olarak bir düşünür olduğunuzu gösterir.

Değişiklik ürkütücü olabilir, fakat bununla beraber başınıza gelebilecek en iyi şey de olabilir (benim içindi). Direnebilir yada ilkin başınıza dalabilirsiniz.


Fakat neye karar verirseniz verin, ‘fena’ İngilizcenizi ustalaşmış hayallerinizi takip etmemenizin sebebi haline getirmeyin. Bu fazlaca büyük bir kabiliyet kaybı olurdu.

Bunun yerine, aslına bakarsan haiz olduğunuz İngilizce ile iyi mi yazışma kuracağınızı öğrenmeye odaklanın.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir